•  

       Obecnie na rynku dostępne jest kilka modeli piaskarek abrazyjnych. Wszystkie pracują na wspomnianiej wcześniej zasadzie abrazji powietrznej. Jednak pomiędzy poszczególnymi urządzeniami są zasadnicze różnice. Dotyczą one przede wszystkim ciśnienia roboczego czy też typu użytego materiału ściernego (piasku, proszku).

         Praca piaskarką abrazyjną wykorzystującą duże ciśnienie niesie ze sobą dość kłopotliwe zjawisko pylenia podczas zabiegu. W efekcie czego cały gabinet pokryty jest warstwą piasku oraz materiału pochodącego z opracowywanego zęba. W związku z czym producenci wyposażyli te urządzenia w tak zwany płaszcz wodny gdzie cząstki piasku odbite od powierzchni zęba są zatrzymywane przez rozpylony wokół pola zabiegowego płyn. Rozwiązanie takie ma oczywiście niebywałą zaletę w postaci czystości gabinetu. Niestety wiąże się to również z powstaniem warstwy mazistej w miejscu opracowania.  Pozbawione tego problemu są piaskarki niskiego ciśnienia, gdzie zredukowane ciśnienie robocze zmniejsza pylenie i eliminuje potrzebę stosowania płaszcza wodnego a zużyty piasek daje się usunąć przy użyciu ssaka. Przedstawione rozwiązanie zastosowano w piaskarce abrazyjnej SANDMAN FUTURA, która dzięki unikalnej i opatentowanej technologii analizy drobiazgowej wirów w odpowiednich proporcjach powietrza i proszku przy bardzo niskim ciśnieniu roboczym od 1,5 do 3 barów dorównuje skutecznością piaskarkom pracującym przy ciśnieniu powyżej 6 barów.

 •  SANDMAN FUTURA można zamontować na uchwycie montowanym do unitu stomatologicznego,
  na stojaku stołowym lub wózku jezdnym ze stali nierdzewnej:

 •  

  Dane techniczne Sandman Futura:

   

  • Waga: 2,5 kg 
  • Podłączenie powietrza - czyste i suche powietrze z kompresora, max. 8000 hPa;
  • Wymiary: wys. 25 cm; szer. 23 cm; gł. 10 cm;
  • Poziom głośności: <15dB;
  • Płynna regulacja ciśnienia za pomocą sterownika nożnego;
  • Dwie niezależne dysze do demontażu i sterylizacji ( 0,5 mm kąt 60° i 0,6 mm kąt 80°)
  • Proszek – specjalnie kalibrowany tlenek glinu AL 203 nie zawierający składników, które mogą być przyczyną pylicy stosownie do DIN 8201, nr.6 (proszek jest wytwarzany w specyficznej ziarnistości które zapewniają maksymalny poziom abrazji przy jednoczesnej redukcji pyłu i ilości zużytego materiału);
  • Klasyfikacja produktu jest zgodna z Medical Device Directive (Medyczna Dyrektywa Techniczna) MDD/93/42./EEC: klasa I


 • Tlenek glinu w powiększeniu

       Technologia zastosowana w Sandman Futura gwarantuje stabilny i stały przepływ oraz zużycie proszku niezależnie od zawartości w pojemniku. Tlenek glinu jest zaklasyfikowany jako bezpieczny materiał wyprodukowany zgodnie z  ogólnymi międzynarodowymi standardami. Specjalnie dobrany proszek abrazyjny AL203 w ziarnistości 29µm oraz 45µm jest kalibrowany, selekcjonowany a jego cząsteczki mają kształt ostrokątów. Zapewnia on najwyższą skuteczność oraz jest całkowicie    bezpieczny dla zdrowia pacjenta oraz lekarza. Wyróżniającym elementem jest to, iż Sandman Futurajest piaskarką łączącą abrazję z profilaktyką ponieważ można ją    wykorzystać jednocześnie do prac profilaktycznych, pracując z piaskiem 128µm, bez konieczności  wymiany typu końcówki.

Niskie ciśnienie pracy

 Sekretem piaskarki Sandman Futura jest unikalna, opatentowana technologia drobinowej analizy wirów. Dzięki czemu piaskarka pracuje efektywnie już przy ciśnieniu 1.5 - 3 bar. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów gdzie minimalne wymagane ciśnienie zasilające wynosi 6 bar, Sandman Futura nie potrzebuje płaszcza wodnego eliminującego pylenie proszku.

Płynna regulacja strumienia piasku

Sandman Futura posiada wygodny sterownik nożny, który umożliwia płynną i szybką regulację ciśnienia. Aktualne ciśnienie powietrza panujące na wylocie dyszy można odczytać na manometrze zamontowanym na frontowej części urządzenia. 

Precyzja i bezpieczeństwo

Specjalnie zaprojektowane dysze umożliwiają precyzyjne dotarcie piasku do każdego ubytku próchnicowego bez obawy uszkodzenia zdrowej tkanki Wylot dyszy wykonano z węglika wolframu,dzięki czemu jest ona odporna na udar mechaniczny zachowując precyzję działania przez wiele lat. Piasek to tlenek glinu AL203 selekcjonowany pod względem rozmiaru Jest to materiał całkowicie bezpieczy dla zdrowia pacjenta jak i lekarza.

There are no articles in this category. If subcategories display on this page, they may contain articles.